JERICHO vzlet mladého orla s přezdívkou Baby Eagle

JERICHO - VZLET MLADÉHO ORLA S PŘEZDÍVKOU BABY EAGLE

JERICHO 941 je samonabíjecí pistole vyvinutá v Israel Weapon Industries (IWI), na trh byla uvedena v roce 1990. Tato původně služební pistole, se začala vyvážet do zahraničí, kde se stala velmi žádaným artiklem, především v USA. Zde je často nazývána Baby Eagle, nebo Baby Desert Eagle v návaznosti na proslavenou pistoli Desert Eagle z 80. let 20. století.

Konstrukce pistole JERICHO 947 dokazuje, že pistole CZ 75 je velmi vlivná zbraň, která inspirovala mnoho skvělých pistolí. Jednou takovou zbraní je právě JERICHO 941, izraelská bojová pistole, která implementuje do své konstrukce nejlepší části designu slavné pistole CZ 75.

JERICHO PISTOL 941 IWI
JERICHO 941 v černé barvě

HISTORIE VZNIKU PISTOLE JMÉNEM JERICHO

Původ této pistole je v Izraeli, kde byla silná poptávka po lokální výrobě střelných zbraní. Jméno JERICHO je odkazem na biblické Jericho, také známé jako „nejstarší město na světě“, Jericho je významné historické, kulturní a politické centrum ležící severozápadně od Mrtvého moře. Město je možná nejlépe známé z biblického příběhu velkého vítězství izraelského vůdce Joshuy nad jeho kanaanskými občany. Číslo 941 v názvu JERICHO 941 odkazuje na ráži této pistole.

Před vznikem pistole JERICHO byla bezpečnostní situace v Izraeli kritická a tato akutní potřeba umožnila také vznik této zbraně, která se později ukázala jako ideální zbraň pro policejní, vojenské a bezpečnostní síly.

JERICHO se díky svým vlastnostem stala oblíbenou součástí výzbroje a také byla poměrně rychle exportována a dodávána různým vojenským složkám, bezpečnostním agenturám, speciálním jednotkám a civilistům doslova po celém světě.

pistole JERICHO 941 model FSL v pískové barvě

PISTOLE JERICHO JEJÍ VÝHODY A NEJČASTĚJŠÍ POUŽÍTÍ

Díky své konstrukci je JERICHO zbraň ideální pro domácí obranu i pro profesionály. JERICHO hraje svoji roli také v popkultuře jako podvědomá a často neznámá ikona, kterou spousta lidí dle tvaru automaticky registruje. Pistole JERICHO totiž účinkuje v stovkách filmů a televizních seriálů a je velice často hlavní výbavou nelítostných hlavních hrdinů ale také padouchů a hlavních záporných rolí. Její výrazný vzhled z něj dělá poutavý artikl, který vyniká ve světě běžných černých a polymerových pistolí.

Hlavní výhody pistole JERICHO

Oboustranná pojistka
Pojistka může být bez problémů používána jak leváky, tak praváky.

Integrovaná lišta PICATINNY
Zakomponovaná lišta Picatinny umožňuje připevnění příslušenství, jako je světlo nebo další doplňkové zařízení.

Uhlíkový ocelový rám a posun
Tyto zpevněné prvky zásadně zvyšuje robustnost konstrukce a celkovou spolehlivost pistole IWI JERICHO.

Kompatibilní pro použití zásobníků CZ-75
Skvělá zpráva pro současné majitele CZ. Kompatibilita munice znamená méně času zaměřeného na pořizování munice a více času samotné používání zbraně.

VLASTNOSTI PISTOLE JERICHO

JERICHO 941 v černé barvě

Nejlepší vlastností této zbraně, kterou si určitě hned také oblíbíte je fakt, jak málo odskakuje při střelbě. Dokonce i s municí s 147 grs. se zbraň jenom mírně vzpírá. Horní část zbraně a posuvné prvky představují menší masu oproti zbytku zbraně, což znamená, že při každém výstřelu se vrací dozadu menší váha a zpětný ráz je menší.

Vypouštění zásobníku funguje skvěle pro praváky i leváky je reverzibilní. Skluz hlavně je relativně krátký a má velmi dobrou ergonomii pro uchopení. Pojistka je namontovaná na rámu a malé vroubkování Vám zlepšuje možnost uchopení a natažení skluzu dozadu.

Krátký skluz pistole umožňuje manipulovat s pojistkou bez potřeby nutně měnit úchop zbraně. Tento fakt zásadně usnadňuje manipulaci a neohrožuje ergonomii při používání zbraně.

Tato robustní zbraň je má v sobě zvláštní charisma, je velice působivá a lehce se z ní střílí. JERICHO je také velice spolehlivá zbraň bez nutnosti neustálého čištění nebo nutnosti investovat dlouhé hodiny do údržby. Nedá se samozřejmě opomenout také efekt jedinečného vzhledu a osobitý profil, který umožňuje pistoli okamžitě vyniknout.

JERICHO
IWI JERICHO

TYPY, VERZE A KONFIGURACE PISTOLE JERICHO

Existuje spousta variant a konfigurací pistole JERICHO. Linie jednotlivých verzí je bohatá a lze navolit různé konfigurace této zbraně.

Původní verze pistole JERICHO 941 byla v 9mm konfiguraci se schopností převést zbraň do nového kalibru s názvem 41 Action Express. Tato verze i přes svoji sílu neuspěla v boji s tvrdou konkurencí a její výroba byla ukončena.

Pistole JERICHO je nově dostupná s polymerovým i kovovým rámem.

pistole JERICHO polymer a ocelová
Pistole IWI JERICHO s ocelovým a polymerovým rámem

Ve vyhotovení v podobě ocelové verze lze pistoli JERICHO zakoupit ve verzi JERICHO F 112mm délkou hlavně a pojistkou na rámu pistole nebo ve verzi JERICHO R se stejnou délkou hlavně ale pojistkou na závěru zbraně. Ocelová verze JERICHO FS je verzi s kratší hlavní o délce 97mm s pojistkou na rámu pistole a v druhém vyhotovení JERICHO RS s délkou hlavně 97mm a pojistkou na závěru zbraně.

V polymerovém vyhotovení je pistole JERICHO dostupná ve verzích JERICHO PL a RPL s 112mm délkou hlavně a stejným rozdílem s pojistkou na rámu (JERICHO PL) či na závěře pistole (JERICHO RPL).

Další verze jsou JERICHO PSL (97mm délka hlavě, pojistka na rámu) v barvě FDE. JERICHO RPSL (112mm délka hlavně s pojistkou na závěru hlavně) a také JERICHO FBL (89mm délka hlavně s pojistkou na rámu pistole) a JERICHO RBL (89mm délka hlavně a pojistka na závěru hlavně).

PŘÍSLUŠENSTVÍ PRO PISTOLE JERICHO

MEPROLIGHT IWI TRU-DOT NIGHT SIGHT
3 Dot Tritium Night Sight – Tří tečkové noční tritiové vidění
Super jasné zobrazení mířidel v noci

NOVÝ POLYMEROVÝ DRŽÁK PUSHER JERICHO PISTOL HOLSTER
Zpevněné tělo tvarovaných částí
Otočný se o 360 stupňů
Kompatibilní také pro použití s nasazeným příslušenstvím

JERICHO ZÁSOBNÍK
Zásobník 9X19mm / .40 S&W / .45 ACP

FLASHLIGHT JERICHO PISTOL
Připojitelné světlo značky Meprolight určené pro zbraně JERICHO

JERICHO SUPPRESSOR
9X19mm tlumič pro JERICHO pistole


V případě zájmu o pistoli JERICHO nebo o příslušenství k ní nás neváhejte kontaktovat.

Pokud máte zájem o produkty IWI, nebo o spolupráci, kontaktujte nás prosím.

Vyplňte náš jednoduchý formulář a v nejbližší době se Vám ozvou naši pracovníci pro prodej zbraní a příslušenství IWI a MEPROLIGHT. Budeme se těšit na Váš kontakt. Tým IWI ČESKÁ REPUBLIKA A SLOVENSKO

Pošlete nám nezávaznou poptávku

Chcete-li nám zaslat nezávaznou poptávku, vyplňte požadované údaje.

Nezávazná poptávka

Chcete-li nám zaslat nezávaznou poptávku produktů, vyplňte požadované údaje.

Poptávané produkty

  • JERICHO vzlet mladého orla s přezdívkou Baby Eagle

Kontaktní údaje